הצלחת הילד נמצאת בראש מעייניהם של ההורים שלו וכדי להבטיח אותה, הם מוכנים לעשות ממש הכל. הדרך של הילד להצלחה עתידית מתחילה כבר מגיל צעיר מאוד כשאתם האחראיים על הלימוד הראשוני שלו הכולל למידה של השפה, התנהגות נכונה, כבוד ובעצם את כל הדברים הבסיסיים של האדם בתור היותו אדם.

לאחר מכן, הילד נכנס למסגרות שונות המתחילות בגן, בו הוא לומד להיות קשוב, סבלני ולשתף פעולה. אחר כך מגיע בית הספר ששם מתחילה ההשכלה שלו מבחינה רצינית יותר ההולכת ומתפתחת ככל שהוא מתבגר ועובר בין בתי הספר השונים – יסודי, חטיבת ביניים ותיכון.

כפי שכבר ראיתם, לכם בתור הורים, יש קשר ישיר להצלחה של הילד מכיוון שאתם אלו שמלמדים אותו את הדברים הבסיסיים של כל אדם ואדם. אך גם לאחר מכן, כשהוא נכנס למסגרות השונות, אתם עדיין יכולים וצריכים לעזור לו ואתם עדיין חלק קריטי בהצלחה שלו. איך אתם קשורים להצלחה של הילד כשהוא כבר בגיל בית ספר? במאמר, נסביר בדיוק על זה.

הצלחת הילד – הכירו את המחנכת ואנשי הצוות 

כדי לעזור לילד להצליח, רצוי שיהיו כמה שיותר אנשים שנמצאים בעמדת כוח ויכולים לעזור לו ואם אפשר שכל האנשים הללו יהיו בקשר, זה מעולה. כדי שאתם תעזרו לו אתם צריכים להיות בקשר עם המחנכת שלו. פגשו אותה בתחילת השנה ותנו לה את מספר הטלפון שלכם. הסבירו לה שאתם רוצים לעזור לילד ככל האפשר ובקשו ממה טיפים כדי לעשות זאת.

הצלחת הילד
אתם צריכים להכיר את המחנכת של הילד שלכם

הצלחת הילד – אספת הורים

אספת הורים היא הדרך המרכזית שבה הורים מקבלים עדכונים שוטפים על ילדיהם מהמורים השונים. דיברנו על כך שעליכם להיות בקשר עם המורים של הילד שלכם אך חשוב מאוד להראות נוכחות באספת הורים, גם אם אתם מעודכנים על כל מה שקורה עם הילד שלכם.

ביום זה, העדכון הוא עמוק ומפורט יותר כך שאתם יכולים לקבל תמונה גדולה יותר לגבי ההצלחה של הילד שלכם ומה שהוא עובר בבית הספר. נוסף, יש גבול לכמה אפשר לדבר עם המורה בטלפון ובאספת הורים, יש לכם זמן ייעודי בשבילכם שכל כולו עוסק בילד. כך, אתם יכולים לשאול שאלות שאולי בטלפון לא שאלתם.

הצלחת הילד – תדעו איך הילד לעומת שאר הכיתה

כשאתם מעורבים ומודעים לציונים של הילד והאם הוא הכין שיעורי בית ועבודות, יש לפעמים דברים חשובים שאתם לא מודעים אליהם. אחד מהם, היא רמתו של הילד לעומת שאר הכיתה. ילדים שלא מצליחים באופן יחסי לעומת חבריהם, מנסים להבין איפה הם טעו ומה הם עושים לא נכון. זה יכול להוביל למצב של תסכול מצידו של הילד כי מבחינתו הוא עושה הכל כדי להצליח אך עדיין נמצא רמה אחת מתחת לשאר חבריו לכיתה.

בכך שתדעו מהי הרמה שלו ומהי רמתה של שאר הכיתה, אתם תוכלו לדעת האם הוא נמצא בסביבה שמועילה לו או כזו שרק מזיקה לו. מצד אחד, להיות זנב לאריות יכול להיות מאוד מדרבן כי קיים רצון להתקדם ככל האפשר אך מצד שני זה גם יכול להיות מאוד מתסכל כי אתה מרגיש שאתם כל הזמן מנסה, ללא הצלחה. צריך לבדוק האם לילד שלכם עדיף להיות זנב לאריות ולנסות להתקדם בלהקה או להיות ראש לזאבים כדי להרים את הביטחון העצמי שלו שהוא חשוב ביותר.

הצלחת הילד – אבחון בעיות לימודיות

אבחון בעיות לימודיות הוא משהו שלדעתנו כל הורה צריך לעשות לילד שלו. הסיבה היא שלא משנה כמה הוא מצליח, יכול מאוד להיות שיש לו איזשהו קושי ובעיה. במידה ולא תאבחנו את הילד, הוא יתקשה יותר, לא משנה אם הוא מצליח או לא. יכול להיות שבאי אבחון, אתם גורמים לכך שהילד לא יממש את מלוא הפוטנציאל שלו. במידה ואכן יש לילד איזושהי בעיה, ישנן הקלות כאלו ואחרות שהוא יקבל שיעזרו לו להצליח יותר בבית הספר.

הצלחת הילד – עזרו לו בשיעורי הבית ובמבחנים

ילדים רבים מתקשים בהכנת שיעורי הבית או שהם פשוט לא רוצים לעשות זאת. לאחר שהם סיימו את שעות בית הספר, כל מה שהם רוצים זה לנוח, לראות טלוויזיה, לשחק במחשב והדבר האחרון שמעניין אותם זה לעשות שיעורי בית.

כדי לעזור לו, אתם צריכים לעזור לו בשיעורי הבית כדי שלא ירגיש שכל הלחץ והעומס הזה (כן, זה מה שהם מרגישים. כל גיל והעומס שלו) יושב עליו אלא אתם עוזרים לו איתם. שבו איתו על שיעורי הבית, תראו באילו מקצועות הוא מתקשה מעט ועשו הכל כדי לעזור לו.

בנוסף לשיעורי הבית, עזרו לו גם ללמוד למבחנים. עשו איתו חזרות על החומר, שאלו שאלות כדי לשמוע את תשובותיו ולבדוק את רמת הידע שלו.

הצלחת הילד
עזרו לו עם שיעורי הבית ועם הלמידה למבחנים

הצלחת הילד – מורים פרטיים

מורים פרטיים, הם אלו שאתם צריכים לפנות אליהם לאחר שגיליתם את המקצועות שהילדים שלכם מתקשים בהם. מורים אלו ישבו עם הילד באופן פרטני, יסבירו לו את החומר וישבו איתו על שיעורי הבית. כך, אתם עוזרים לילד שלכם להתגבר על המכשולים שהוא ניצב בפניהם ולהגיע לציונים יותר טובים במקצועות אלו.

עכשיו אתם יודעים איך לעזור לילד להצליח ולממש את הפוטנציאל שלו. עברו על הדברים שוב, בצעו אותם באדיקות והציונים של הילד שלכם יהיו מעולים. שבו איתו על שיעורי הבית והלמידה למבחנים, היו בקשר רציף עם המורים השונים ובעיקר עם המחנכת, אבחנו את הילד לבעיות אופציונליות ושכרו את שירותיו של מורה פרטי במקצועות שהילד מתקשה בהם.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים כאלו, לחצו כאן.