עזרה לאימהות הוא משהו שאתן צריכות בתור אימהות טריות. אל תתביישו לבקש עזרה ממי שיכול ומוכן לתת לכן יד. אתן לא לבד ולהיות אימא זה לא דבר פשוט. העזרה היא נחוצה כדי שתוכלו ללמוד איך לעשות את הדברים בצורה נכונה יותר וגם כדי שתוכלו לנוח מדי פעם. אימהות יהיו מוכנות לקבל כל עזרה שאפשר להציע להן, בין אם זה בעזרה עם הילד ובין אם זה בעזרה בבית או סתם אירוח חברה כשצריך.

במאמר הבא, אנו נציע לכן עזרה. במאמר, אנו נציג כמה דרכים פשוטות שיעזרו לכן להניק את התינוק שלכן בצורה אפקטיבית יותר ונוחה יותר. נעבור על הדברים החשובים כמו למשל תנוחות ההנקה, איך להפוך את ההנקה לנוחה יותר וגם נסביר איך התזונה שלכן קשורה לכך. בואו נתחיל.

עזרה לאימהות – אזור הנוחות

כשאתן מניקות, זה חשוב ביותר שיהיה לכן נוח. הנוחות קשורה לתנוחה שאתן נמצאות בה ולכן לא כדאי להניק בעמידה, לכיסא שעליו אתן יושבות ולכן יש עדיפות לכורסה או ספה רכה וגם לסביבה שאתן נמצאות בה.

אם אתן נמצאות בחוץ והילד בוכה כי הוא רעב, אין ברירה ואתן צריכות למצוא את המקום הנוח ביותר להניק בו, אך אם אתן בבית, שבו בנוחות על הספה, צרו לכן אווירה אפילו, הניחו כריות שיתמכו בגב שלכן ובעצם עשו הכל כדי שיהיה לכן נוח ככל הניתן. ההבדל בין הנקה נוחה לבין לא נוחה הוא משמעותי ביותר.

עזרה לאימהות – אחיזת הילד

הדרך שבה אתן מחזיקות את הילד היא קריטית גם כן. ישנן כמה תנוחות שאיתן אתן יכולות להחזיק את הילד בזמן ההנקה וכל אימא צריכה לנסות את כולן ולבחור את האחיזה הנוחה ביותר להן ולתינוק שלהן.

האחיזות הפופולריות והמוכרות ביותר הן אחיזת העריסה, אחיזת הפוטבול ואחיזת הצד. באחיזת העריסה, האימא אוחזת את הילד על הזרוע שלה ותומכת בראשו עם כף ידה כאשר היד השנייה שלה תומכת באזור הגב התחתון של הילד. כך, האם תומכת בצורה מעולה בילד ומאפשרת לעצמה לשלוט בתנועות שלו.

באחיזת הפוטבול אתן בעצם מחזיקות את הילד גם כן על הזרוע כשהוא שוכב וכף היד מחזיקה את ראשו. כך, יש לכן שליטה מלאה על התנועה של הילד ואתן יכולות להרים או להוריד אותו לפי הצורך להנקה אפקטיבית. בנוסף, יש לכן יד פנויה למקרה הצורך.

האחיזה האחרונה, היא אחיזת הצד. באחיזה זו, אתן בעצם לא מחזיקות את הילד אלא משכיבות אותו על הצד כשאתן תומכות בראשו, שוכבות לידו ומתקרבות ככל האפשר כדי שהוא יוכל לינוק בנינוחות ובקלות. תנוחה זו היא פופולרית מאוד מכיוון שאתן יותר פנויות לתנועה וגם הנוחות היא גדולה יותר מכיוון שאתן שוכבות על מיטה.

בחרו את האחיזה הנוחה ביותר עבורכן והאפקטיבית ביותר עבור ההנקה של הילד שלכן.

עזרה לאימהות – איך להניק את הילד

הדרך הפשוטה ביותר להנקת הילד היא לקרב אותו אל החזה שלכן ולתת לו להיתפס עליו. שימו לב – חשוב מאוד שהילד ייתפס בצורה טובה על החזה שלכן כדי שהוא יוכל לינוק בצורה הטובה ביותר האפשרית. שימו לב שהתפיסה שלו מתפרסת על שטח גדול ככל האפשר ושלא נכנס לו אוויר אל הפה.

כדי להבטיח תפיסה טובה, אתן צריכות לעשות לו סוג של התגרות. קרבו את האף שלו אל החזה שלכן וזו במטרה כדי שהוא ירים מעט את הראש כדי להיתפס. כך הוא סוגר את האופציה לכניסת אוויר וההנקה תהייה טובה יותר.

עזרה לאימהות – מתי להניק את הילד

אתן תניקו את הילד בין 8-10 פעמים ביום לערך ואתן צריכות להיות מוכנות לכך. בנוסף, הילד אוכל כל שלוש שעות וזה לא משנה לו אם עכשיו אנחנו באמצע היום או באמצע הלילה. כשהוא רעב, הוא יעשה הכל כדי לקבל את האוכל שלו. אתן לא יכולות להחליט מתי הוא יאכל אלא אתן צריכות להתייצב כשהוא רעב ולתת לו לאכול.

ישנם כמה סימנים מקדימים שבאמצעותם תוכלו לדעת האם הילד שלכן רעב. הסימנים המוכרים ביותר הם תנועות יניקה עם השפתיים, חוסר מנוחה וגם גירוד בלחיים.

עזרה לאימהות – איך התזונה שלכן קשורה ועוד כמה דברים נוספים

גם התזונה שלכן קשורה להנקה. חלב האם שלכן הוא המזון היחידי של התינוק שלכן ודרכו הוא מקבל את הדברים החיוניים שאתן מקבלות מהמזון. מה שאתן מקבלות מהמזון, עובר אל הילד שלכן דרך חלב האם ולכן חשוב מאוד שתאכלו בריא ככל האפשר כדי להעביר אליו את הדברים החיוניים הללו.

בנוסף, גם שתיית מים היא חשובה ביותר. גם את הנוזלים שלו, התינוק מקבל דרך חלב האם ואם אתן לא תשתו מספיק, הנוזלים לא יגיעו אליו וגם כמות החלב שלכן תרד משמעותית.

הדבר האחרון שחשוב להזכיר הוא השינה שלכן ושל הילד. חשוב מאוד שהילד ישן בחדר שלכן כדי שתוכלו להגיע אליו מהר ככל האפשר אך עוד יותר חשוב שהילד לא ישן אתכן במיטה אלא במיטה משלו. במידה והוא ישן אתכן במיטה, הוא נמצא בסכנת חיים רצינית מכל מיני סיבות ואחת מהם היא שאתן פשוט עלולות להתהפך עליו. 

אם אתן רוצות לקרוא עוד מאמרים שיתנו לכן עוד כמה טיפים בנושאים שונים, לחצו כאן.