סנדלים טבעוניות, כמו כל האופנה הטבעונית הן לא מוצר מבוקש כל כך על ידי הקהל הרחב. זה לא משנה אם זה נשים, גברים או ילדים, סנדלים טבעוניות פשוט לא מושכות את הלקוחות. יכול להיות שהסיבה היא שהן קשורות קשר חזק לטבעונות ואנשים שהם לא טבעונים, מאמינים שהן לא מתאימות להם.

אני לא מתיימר לשנות את התפיסה של אנשים לגבי העולם. שכל אחד יעשה מה שהוא מאמין בו. אבל ישנם דברים שאני מאמין שכל אדם חייב לעשות ואחד מהם הוא לשמור על הסביבה. כאן, לא אדבר על למה כדאי לכם להפסיק לאכול בשר, לא אציג לכם זוועות על התעללות בבעלי חיים חסרי ישע. כל מה שאעשה הוא להסביר לכם למה כדאי לכם לקנות סנדלים טבעוניות.

המטרה שלי בכמה פסקאות הבאות, היא להראות לכם שיש אלטרנטיבה שהיא באמת טובה ואיכותית ושאין צורך לפחד מהמילה "טבעונות". הנה הסיבות למה כדאי לכם לפחות לשקול לרכוש סנדלים טבעוניות.

יש הרבה ממה לבחור

אחת ההנחות לגבי אופנה טבעונית היא שהמחבר הוא דל. זה רחוק מלהיות מהמציאות. המציאות היא שיש הרבה יותר פרטי לבוש טבעוניים (בעיקר נעליים) שאתם בכלל לא יודעים שהם טבעוניים. האם ידעתם שדגם נעליים מאוד (אבל מאוד) מוכר ופופולרי של מותג מאוד (אבל מאוד מאוד) מוכר ואהוב הוא טבעוני ויכול להיות שיש לכם אותם במגירה?

המבחר הוא לא רק של מותגים טבעוניים ולא מוכרים. מותגים גדולים משנים את דרך הייצור שלהם גם כדי להגיע לקהל הטבעוני וגם כדי לנסות ולעשות שינוי טוב בעולם. סנדלים טבעוניות מגיעות בכל מיני צבעים, כל מיני עיצובים ובמידות שונות כך שכל אחד יכול למצוא משהו שהוא יתחבר אליו.

סנדלים טבעוניות
ניתן לבחור מבין כל מיני עיצובים

הן מתאימות להכל

הן מתאימות להכל. זה לא משנה אם אתם הולכים לטייל, לעבודה (אם הן מתאימות כמובן. אני לא מצפה מעורך דין לבוא לעבודה עם סנדלים), לחברים או לכל מקום אחר, הן כנראה יתאימו שתנעלו אותן. בנוסף, הן גם מתאימות עם כל לבוש. גינס, חולצת טריקו, מכנס ספורטיבי, ברמודה או כל דבר אחר. נשים – מכיוון שלכן יש גם את האופציה לבחור סנדלים טבעוניות אלגנטיות, אתן יכולות להתאים אותן עם שמלה או חצאית וללכת איתן לאירועים.

הן איכותיות ועמידות

הרבה פעמים טוענים שסנדלים טבעוניות (והכוונה להנעלה טבעונית בכלל) הן לא עמידות ולא איכותיות. הכל תלוי בחומרים מהם עשויים הסנדלים הטבעוניות אותן רכשתם. יש סנדלים שתצטרכו להחליף לאחר שנה אחת בלבד ויש סנדלים טבעוניות שיחזיקו לכם לכמה שנים טובות. רובן הגדול מחזיק לכמה שנים. כדי לעזור לסנדלים טבעוניות להחזיק יותר זמן, תנקו אותן פעם בשבוע לפחות.

מבחינת האיכות, אין כאן שום התפשרות. האיכות של ההנעלה הטבעונית היא גבוהה מאוד. מי שהוא לא מומחה, לא ידע בכלל להבחין בין סנדל עור רגיל לסנדלים טבעוניות מעור טבעוני. כך גם בנעליים.

הן ידידותיות לסביבה

סנדלים טבעוניות מיוצרות מחומרים אורגניים וחומרים לא אורגניים אך ממוחזרים. צמיגים, פלסטיק ושאריות אוכל (שעברו עיבוד כמובן) הם רק חלק מהחומרים מהם מכינים את הסנדלים הטבעוניות. האמת, שמחומרים אלה מכינים את העור הטבעוני שממנו מכינים את הסנדלים. עור טבעוני שומר על הסביבה כי הוא קודם כל ולפני הכל, לא פוגע בבעלי החיים. שנית, החומרים הללו הם מתכלים. שלישית, אין שימוש בכימיקלים ביצירת העור הטבעוני, לעומת עיבוד עור רגיל שבו משתמשים בהמון כימיקלים מזהמים. מי שעובד עם כימיקלים אלה מסכן את מאוד את בריאותו.

סנדלים טבעוניות
אם אמא אדמה אוהבת אותן, למה שאתם לא?

כן, אני טבעוני. כן, הייתי שמח שכולם יהיו טבעונים אך אני מציאותי ויודע שאין שום סיכוי שזה יקרה. אתם לא תמצאו אותי עם שלטים מחוץ למסעדות בשר או בהפגנות נגד תעשיית הבשר והעור. אני באמת מאמין שכל אחד זכאי לחיות כפי שהוא רואה לנכון. אני, כמו שכבר אמרתי, כאן כדי להציג לכם את דעתי ולהראות לכם שאופנה טבעונית היא לא גרועה כמו שהרבה חושבים. לסנדלים טבעוניות יש הרבה מעלות והצגתי לכם אותן כאן. אני מקווה שהצלחתי לשנות את נקודת המבט שלכם, אפילו במעט וגם אם לא, לא נורא, אני מקווה שיהיו לכם חיים יפים, אבל אני מאחל את זה גם לחיות בטבע.

רוצים לקרוא מאמרים בנושא נעלי צעד ראשון? אם כן, לחצו כאן.