נעלי ילדים הן לא רכישה פשוטה. יש לקחת בחשבון שעם הנעליים האלו, הילד שלכם יוצא אל העולם הגדול ואיתן הוא לומד ללכת. לכן, חשוב לדעת איך לבחור בנעליים הנכונות. כדי לעשות זאת, יש להכיר את הדברים החשובים שצריכים להיות בכל נעל כדי שהילד שלכם יקבל את הטוב ביותר.

במאמר הבא, אלו הם הדברים שאנו נעסוק בהם. אנו נסביר מהם אותם דברים שחייבים להיות בנעליים שאתם קונים לילדים שלכם, נסביר את השוני בין הסוגים השונים וגם נסביר ממה יש להימנע ולמה יש להימנע מהם.

נעלי ילדים – מה חייב להיות בכל הנעליים

כמו בכל דבר שקונים, ישנם מספר דברים שחייבים להיות בנעלי ילדים. כמו שבמחשב חייב להיות מעבד כדי שהוא יוכל לעבוד, גם בנעליים יש דברים חשובים ממש כמו מעבד במחשב.

קודם כל, חשוב לדעת שישנם שני סוגים מרכזיים של נעלי ילדים – נעלי טרום הליכה ונעלי צעד ראשון. את נעלי טרום ההליכה יש לרכוש כאשר הילד מתחיל ללכת ואת נעלי הצעד הראשון יש לרכוש כאשר הילד כבר הולך באופן קבוע ויציב וכל מה שהוא צריך זה את הפוש האחרון וללמוד איך ההרגשה ללכת עם נעליים רגילות.

לפני שנעבור על הדברים החשובים בכל אחד מהסוגים, נעצור רק רגע כדי לדבר על הדברים שחשוב שיהיו בכל סוגי הנעליים. הדברים הללו הם התאמה ונוחות. הנעליים חייבות להתאים לרגליו של הילד באופן מושלם מכיוון שבמידה וזה לא יקרה, יהיו לכך השלכות.

נעליים שלא מתאימות כי הן קטנות מדי, לוחצות על הרגל של הילד ובכך עשויות לעכב את הגדילה שלה ובנוסף אף לגרום לפגיעות פיזיות רציניות. נעליים שלא מתאימות כי הן גדולות מדי, גם כן מעכבות את ההתפתחות אך בשל כך שהן לא נוחות להליכה והילד בעצם לא לומד איך לאזן ולייצב את עצמו. כמו כן, נעליים גדולות גורמות לסכנת נפילה תמידית.

הדבר הבא הוא הנוחות של הנעליים. זה פשוט ביותר – אם הנעליים לא נוחות, אז לא קונים. גם אם הנעליים הן הכי יפות בעולם לדעתכם, אין שום סיבה לקנות אותן אם הן לא נוחות. אם בכל זאת תקנו אותן, אתם תסבלו כשתנעלו אותן ובשל כך אתם תנעלו אותן לעיתים רחוקות מאוד ולהן סתם יישבו בארון. אם אתם לא רוצים לסבול בנעליים לא נוחות, אין שום סיבה שהילד שלכם יסבול. לכן, חשוב מאוד ששני הקריטריונים הללו יתמלאו כשאתם קונים נעליים באופן כללי ולא רק נעליים לילדים שלכם.

דבר חשוב נוסף שיש לבדוק אותו לפני קניית הנעליים היא הסוליה. הסוליה צריכה להיות מונעת החלקה כדי לשמור על הילד מפני פציעות. לנעליים חייבות להיות סוליה נגד החלקה. כדי לבדוק זאת, הסתכלו על החלק התחתון של הנעל ובדקו האם יש בסוליה חריצים, נקודות או כל דבר מחוספס אחר שיעזור למנוע החלקה של הילד. במידה ואין, אל תקנו אותה כי ילדים הלומדים ללכת נופלים ככה או ככה אז צריך לעזור להם להישאר על הרגליים ככל האפשר.

נעלי ילדים

נעלי ילדים -הדברים החשובים בסוגי הנעליים השונים

נעלי טרום הליכה – נעליים אלו צריכות להיות רכות וגמישות ככל האפשר. מאפיינים אלו הם חשובים מכיוון שהם אלו שמאפשרים לילד טווח תנועה גדול והן מדמות הליכה בלי נעליים. נעליים אלו הן שילוב בין גרביים לנעליים והמטרה האמיתית שלהן היא נטו לשמור על רגליו של הילד מני פציעות ולכלוך. נעלי טרום הליכה נותנות את הבסיס של ההליכה והן עוזרות לילד ללמוד איך לאזן את עצמו על הרגליים.

נעלי צעד ראשון – נעליים אלו הן כבר נעליים חזקות ויציבות יותר. המטרה שלהן היא להרגיל את הילד לנעליים אמיתיות ולעזור לו ללכת בצורה יציבה יותר. המעבר לנעליים מסוג זה מתבצע רק לאחר שהילד יודע ללכת בצורה מאוזנת וטובה בנעלי טרום הליכה באופן רציף וקבוע.

נעלי ילדים

נעלי ילדים – הנעליים שיש להימנע מהן

נעלי טרום הליכה ונעלי צעד ראשון הם נעלי הילדים הקיימות בשוק ובשלב מסוים, כל ילד יחווה את ההליכה בהן. לעומת זאת, ישנם כמה סוגים של נעליים שאין שום צורך לרכוש אותם לילדים. נעליים אלו הן נעליים פתוחות כמו כפכפים למשל. הסיבה היא שנעליים אלו, כמעט בוודאות, ייפלו מרגליו של הילד והוא בעצם ילך יחף. כל המטרה של נעליים באופן כללי, היא לשמור על הרגליים שלנו מפני לכלוך, חתכים וטמפרטורה ואם הנעליים לא נמצאות על הרגליים של הילד, הם לא עושות את העבודה שלהן ולכן הן מיותרות, לפחות בשלבים אלו.

חשוב מאוד לדעת איך לקנות נעליים לילדים ולשים לב לדברים החשובים שעליהם דיברנו במאמר הזה. שימו לב שאתם קונים נעליים המתאימות לשלב שהילד שלכם נמצא בו ואתם לא קופצים מוקדם מדי לשלב הבא.

אם אתם רוצים לקרוא עוד על נעלי ילדים ונעלי צעד ראשון, לחצו כאן.