משחקים לאמבטיה הם אביזרי חובה בכל בית עם ילדים קטנים. רוב הילדים מנסים להימנע מזמן האמבטיה מכיוון שהם לא רואים בפעולה הזו כהכרחית וכיפית. הם מעדיפים להמשיך לראות טלוויזיה או לשחק בצעצועים במקום להתקלח. יש כאלה שכל כך לא אוהבים לעשות אמבטיה עד שהם אפילו מעדיפים ללכת לישון. כל זה יכול להשתנות אם רק יהיו להם משחקים לאמבטיה.

משחקים לאמבטיה הופכים את הפעולה הנוראית הזו בעיני הילדים, לכזו שהם מחכים לה יום אחרי יום. ילדים זקוקים לגירויים באופן קבוע והעדיפות היא לגירויים מהנים. אם ילדכם הוא כזה שמנסה להימנע מלעשות אמבטיה, אתם זקוקים למשחקים לאמבטיה באופן דחוף. הנה 9 רעיונות למשחקים לאמבטיה שיהפכו פעולה זו למהנה ביותר.

אמבטיית נושא

ממש כמו מסיבות נושא, אפשר לעשות אמבטיות נושא. משחק זה דורש יותר הכנה מצידכם מאשר שאר המשחקים שדיברנו עליהם עד כה, אך ההשקעה שווה את התוצאה הסופית.

הפכו את האמבטיה שלכם לחוף ים בעזרת קצת צדפים וכדורי ים, למסיבת תה בעזרת כמה קנקני תה וכוסות פלסטיק או לכל דבר אחר העולה בדעתכם. האפשרויות הן כמעט בלתי נגמרות. שחקו עם הילד שלכם והפכו את זמן האמבטיה למהנה במיוחד. רק אל תשכחו לקלח את הילד.

משחקים לאמבטיה
הפכו את האמבטיה שלכם לחוף ים

אמבטיה זוהרת בחושך

פעילות כיפית ופשוטה לילדים ולהורים יחד. כל מה שצריך לעשות הוא לקחת כמה סטיקלייטים ולזרוק לאמבטיה. בחרו סטיקלייטים בצבעים שונים כך שהמים יזהרו בצבעים שונים. כדי לגוון אפשר להכניס את הסטיקלייט לתוך שקיות עם מים או להצמיד לכל מיני משחקים אחרים שכבר יש לכם באמבטיה. ניתן גם לרכוש צמידי סטיקלייט ולשים עם זרועו של הילד. כך הוא ירגיש עוד יותר כחלק מהחוויה. 

צבעי קיר

כל הילדים אוהבים לצבוע ולצייר, תנו להם לעשות את זה גם כחלק מהמשחקים לאמבטיה. הכינו בבית צבעים מיוחדים לאמבטיה ותנו לילד שלכם להוציא את הפיקאסו הפנימי שלו. הוא ייהנה, אתם תהיו מרוצים שהוא מתקלח וכולם יצאו מהמקלחת שמחים.

לחצו כאן כדי להבין איך להכין את הצבעים.

סבונים מעוצבים

קורה לפעמים שהמשחקים לאמבטיה מסיחים את דעתם של הילדים מהפעולה שלשמה התכנסתם שם בסופו של דבר והם פשוט יושבים באמבטיה ומשחקים. יש לכך פתרון פשוט – הפכו את פעולת הניקיון למשחק.

אפשר להכין סבונים מעוצבים בצורות שונות ולתת לילדים לראות איך הסבונים הופכים קטנים יותר כשהם משתמשים בהם. זוהי חוויה לימודית כיפית בשבילם וסיפוק בשבילכם כי הילד שלכם נקי.

פצצות אמבטיה דינוזאורים

משחק מעולה לאמבטיה שאפשר להכין אותו בעצמכם יחד עם הילדים. מה שאתם בעצם מכינים כאן זה פצצות אמבטיה, כמו אלה שאתם שמים לעצמכם לפעמים כשאתם רוצים להירגע. הדבר המעניין כאן הוא שהפצצות האלו הן בצורת ביצה וממנה בוקעים דינוזאורים, דבר המרתק את הילדים.

לחצו כאן וקבלו מדריך איך להכין את המשחק בעצמכם.

דייג

פעילות פשוטה מאוד אך כזו המביאה הנאה לא נורמלית לילדים (לפחות שלי). כל מה שעליכם לעשות זה לזרוק לאמבטיה כמה דגים מפלסטיק או כל חיה אחרת שבא לכם ופשוט תזניקו את הילד שלכם שידוג בצלילה את החיה שאתם מבקשים ממנו.

אם אתם רוצים להפוך את המשחק ללימודי, אפשר להכניס לאמבטיה מספרים/אותיות מפלסטיק ולבקש מהם להרכיב מספרים או מילים. 

משחקים לאמבטיה
הפכו את זמן האמבטיה לזמן הכי כיף ביום שלו

מפל מים

אם יש לכם בקבוקים ריקים בבית, אספו אותם והכינו מהם מפל מים שניתן להפעילו באמבטיה. הכוונה היא לחתוך את הבקבוקים לאורכם או פשוט לחתוך את החלק התחתון שלהם ולהדביק אותם לקיר בצורה כזו שהמים יפלו מבקבוק אחד לשני ויצרו מפל.

כדי לגוון אפשר להכניס לבקבוקים סירות/מכוניות ולתת לילד שלכם לחקור את המשחק החדש שלו. 

מכוניות

אחד מהמשחקים לאמבטיה הטובים, הפשוטים והאהובים ביותר. כל מה שאם צריכים זה לתת לילד שלכם להיכנס לאמבטיה עם המכוניות שלו ולתת לו להעמיד פנים שהוא נהג מירוצים. כדי קצת לגוון אתם יכולים להכין מדפים תמרורי תנועה ולבקש מהילד שלכם שיסע לפי החוקים כפי שתסבירו לו. גם אם הוא לא מציית לחוקים, זה בסדר, יש זמן עד שהוא באמת יעלה על ההגה.

בלונים באמבטיה

המשחק הזה יכול להפוך את חדר האמבטיה שלכם לרטוב מאוד אז בדקו קודם לכן, איך אתם מונעים זאת. המשחק המהנה הזה יכול להתחלק למספר וריאציות – יש כאלה שיעדיפו להכניס בלונים מנופחים לאמבטיה ושהילד שלכם פשוט ישחק איתם, יש כאלה שיעדיפו להכניס לעניין גם בלוני מים (כאן נכנסת האופציה להרטיב את כל חדר האמבטיה) ואם אתם רוצים להשקיע ממש, יש את האופציה השלישית.

באופציה השלישית אתם תמלאו מספר בלונים באוויר ומספר בלונים במים. בחלק מהבלונים עם המים אפשר (וגם כדאי) להכניס צבעי מאכל או סוגי צבעים אחרים שמתאימים ולתת לילד שלכם לחקור איזה צבע יצא לו מכל בלון כשהוא מפוצץ אותם. חשוב מאוד – שימו לב שהילד לא נבהל מהפיצוצים של הבלונים.

בשביל הגירוי החושי – מלאו את הבלונים במים קרים ואת האמבטיה במים חמימים.

משחקים לאמבטיה
בלונים הם אחלה משחק לאמבטיה

זמן האמבטיה בדיוק הפך לחלק המהנה ביותר ביום של הילדים שלכם. משחקים לאמבטיה הם דרך מעולה לגרום לילדים שלכם להתקלח גם אם הם לא מעוניינים בכך. נכון, זה דורש מכם עוד קצת עבודה אבל שווה להשקיע בזמן הזה כדי לקבל את מבוקשכם.  

רוצות לקרוא עוד מאמרים שיעזרו לכם? לחצו כאן.