טרום לידה הם בעצם השלבים האחרונים של ההיריון, אלה שמגיעים ממש לפני הלידה עצמה. זהו זמן מתוח ומרגש שעובר בציפייה יומיומית לרגע שבו תיכנסו לאוטו ותיסעו אל בית החולים כדי לחזור הביתה עם הילד הקטן והמדהים שלכם.

הלידה עצמה, היא אומנם משהו גדול מאוד אך היא בהחלט משהו שניתן להתכונן אליו ולהיות מוכנים. במאמר הבא, נציג בפניכן, האימהות לעתיד, את הדרך לעבור את שלב טרום הלידה בצורה שתעזור לכן לעבור את הלידה עצמה בצורה קלה יותר.

טרום לידה – הכירו את "האויב"

טוב, זה ברור שאין באמת אויב אך הלידה עצמה יכולה להיות מרגשת, מלחיצה וגם קצת לא נעימה. לכן, כדאי שתכירו את מה שאתן עומדות בפניו. קראו ולמדו כמה שיותר על הלידה עצמה, על מה הולך לקרות שם, על האפשרויות הפרושות בפניכן מכל בחינה (החדר המתאים, עם או בלי אפידורל, השהות לאחר מכן ועוד). ככל שתדעו יותר, אתן תרוויחו יותר ויהיה לכן הרבה יותר קל לעבור את הלידה.

טרום לידה – אימון גופני

אנחנו יודעות שכשאתן בהריון, בטח בשלבים המתקדמים, אתם לא באמת רוצות לעשות אימון גופני. אתן הרבה יותר מעדיפות להימרח על הספה ולנוח (גם לזה נגיע) אך אם למידה יכולה להכין אתכן ללידה מהבחינה הלוגיסטית, נקרא לזה כך, אימון גופני יכול להכין אתכן ללידה מהבחינה הפיזית.

קודם כל, אימון גופני מומלץ מאוד בכל שלב בחיים וגם בהריון. אימון גופני בזמן ההיריון יעזור לכן לחזק את השרירים השונים בגוף ואימונים ממוקדים יעזרו לכן לחזק את השרירים שעובדים באופן קבוע כשאתן בהריון כמו למשל שרירי הגב והרגליים. בנוסף, אימון גופני, יעזור לכן לחזק את שרירי האגן, מה שיעזור לכן בלידה עצמה כשאתן תצטרכו לדחוף את הילד אל אוויר העולם.

טרום לידה
אימון גופני בזמן ההיריון הוא חשוב מאוד

טרום לידה – האנשים שסביבכן

לאנשים שסביבכן יש הרבה מאוד כוח לעזור לכן גם לפני הלידה, גם במהלך הלידה וגם לאחר מכן. לכן, אתן צריכות לבחור אותן בפינצטה כי רק אתן יודעות למי יש מאה אחוז כוונות טהורות בנוגע אליכן ולהריון שלכן.

בן הזוג שלכן, ההורים, האחים והאחיות והחברות, הם האנשים שיעזרו לכן ויהיו שם לצידכן. בכך שתקיפו את עצמכן באנשים שאתן אוהבות ואוהבים אתכן, הסביבה שלכן תהייה נעימה ורגועה יותר מה שעוזר לכן בפן המנטלי.

כניגוד לזה, אתם צריכות להעיף מהסביבה שלכן את האנשים שעושים לכן לא טוב וגם אלה שגורמים לכן ללחץ. כמעט ואי אפשר להימנע מאנשים ונשים שיספרו לכן על החוויות שלהן מתקופת ההיריון והלידה. לחלקן, יש סיפורי זוועות ואימה ולחלקן יש סיפורים נחמדים. אתן צריכות להבין שהסיפורים האלה הם אישיים ואומנם יכולים לקרות לכן אך הסיכוי שזה אכן יקרה הוא נמוך. כל לידה היא חוויה בפני עצמה ושונה ואתן צריכות לראות אותה כך. תשכחו מכל מה שסיפרו לכן ופשוט חכו לחוויה המיוחדת שלכן.

טרום לידה – זמן לנוח

הגענו לחלק שאתן תאהבו – מנוחה. עם כל הדברים שאתן משלבות כרגע בחייכן כמו עבודה, זוגיות, הכנות ללידה וכדומה, לפעמים אתן נחות רק ברגע שאתן נכנסות למיטה. מעכשיו, זה משתנה. תקדישו זמן למנוחה נחוצה וחשובה כי כך אתן נותנות לגוף שלכן להירגע ולהתכונן להמשך היום ולימים שאחריו. בנוסף, עם כל התזוזות הללו שלכן, העובר זז גם כן והוא צריך לנוח מדי פעם.

טרום לידה – תהיו מוכנות להכל

אתן לא באמת יודעות מה יהיה ברגע שתצטרכו לעזוב הכל ולנסוע לחדר הלידה ולכן חשוב להיות מוכנות לכל דבר. יחד עם בן הזוג שלכן, הכינו הכל מראש – תיק שאתם לוקחים לבית החולים, הדרך המדויקת שבה תיסעו לבית החולים וכדאי גם להיות מוכנים לסיטואציה שהצירים מתחילים בבית ואולי אפילו הלידה מתחילה בבית. כל ההכנות הללו יבטיחו שאתם תהיו מוכנים לכל דבר ובכל רגע. אתם לא תעצרו לחשוב מה לעשות או תיכנסו לפאניקה כי אתם תדעו בדיוק מה לעשות בכל רגע ורגע, גם אם תתרגשו (ואתם תתרגשו).

טרום לידה – עוד משהו אחד קטן

הדבר האחרון, לא יעזור לכן בלידה עצמה אבל יעזור לכן להסתכל אחורה, על תקופת ההיריון בהנאה. הדבר האחרון הוא שתיהנו. החוויה הענקית של הריון ראשון לא תחזור על עצמה וגם אם זה לא הריון ראשון, כל הריון הוא שונה בצורה כזו או אחרת. קחו רגע כדי ליהנות מהסיטואציה שאתם נמצאים בה ותוקירו אותה כי ההיריון הזה, גם אם יהיו עוד, לא יחזור שוב.

טרום לידה
תיהנו מהזמן הזה

אם אתן רוצות לקרוא עוד מאמרים ממש כמו זה, לחצו כאן.