טיפול רגליים הוא חשוב ביותר. רגליים הן אמצעי התחבורה שלנו וממש כמו שעושים טיפול לרכב, חשוב מאוד לטפל גם ברגליים שלנו. אצל ילדים ותינוקות, הטיפול ברגליים הוא חשוב מאוד מכיוון שהרגליים שלהם מתפתחות במהירות ולאורך זמן רב. טיפול מסור ואיכותי יעזור לרגליים להתפתח בצורה נכונה ואפקטיבית.

התפתחות לא נכונה של הרגליים גורמת לבעיות פיזיות עתידיות וכדי להימנע מהן יש לטפל היטב ברגליים וזה אומר יותר מרק קרצוף באמבטיה וקרמים מתאימים. במאמר הבא, נסביר לכם מהם הדברים החשובים בטיפול רגליים וכך תעזרו לילד שלכם לגדול כמו שצריך.

טיפול רגליים – חיזוק השרירים

השרירים שלנו תופסים חלק מרכזי בתנועה שאנו עושים ולכן, חשוב מאוד לחזק אותם. חיזוק השרירים ברגליים, יעזור לילד ללכת יותר מהר ובצורה קצת יותר מאוזנת. רצוי לעודד פעילות גופנית המחזקת את השרירים מגיל מוקדם ככל האפשר ולא לשים דגש רק על שרירי הרגליים אלא על כל השרירים בגוף.

טיפול רגליים – בחירה נכונה של גרביים

כן, לא התבלבלנו, גרביים אכן יכולות לעזור להתפתחות נכונה של הרגליים. כמו בנעליים, גם לגרביים יש מידה וחשוב מאוד לקנות את הגרביים שמתאימות לילד. גרביים לא מתאימות עלולות ליצור בעיות כמו למשל – גרביים קטנות וצמודות, עשויות לגרום לעצירה של זרימת הדם לאזור הרגליים בשל הלחץ שהן מפעילות על הרגליים. גרביים גדולות מדי, עלולות לגרום להחלקה ולשלפוחיות.

טיפול רגליים
הגרביים הן חשובות יותר ממה שחושבים

טיפול רגליים – בחירה נכונה של נעליים

אין בכלל ספק שנעליים קשורות לטיפול ברגליים ומיד נסביר גם למה. ראשית, נעליים שומרות על הרגליים שלנו מפני לכלוך, חתכים ופציעות אחרות. שנית, הנעליים המתאימות עוזרות להתפתחותה של הרגל בכך שהן תופסות את העיצוב של הרגל.

כל רגל מתעצבת בצורה שונה וייחודית לה והנעליים הנכונות, יעזרו לרגל של הילד להתפתח בצורה הטבעית שלה ויספקו לה את התמיכה הנחוצה לכך. עם זאת, נעליים לא מתאימות, עלולות לפגוע בהתפתחות הטבעית של הרגל.

נעליים קטנות מדי, כמו גרביים, מפעילות לחץ על הרגל ועלולות גם הן לעצור את זרימת הדם לאזור אך בנוסף, הן לא מאפשרות מרחב גדילה לרגל מה שיעכב את הגדילה של הרגליים. נעליים גדולות מדי, לא מספקות מספיק תמיכה ברגל ולא עוזרות לאיזון, מה שנעליים מתאימות כן עושות ועלולות לגרום למעידות. בנוסף לכך, הילד יצטרך לכווץ את אצבעותיו כדי להחזיק את הנעליים על הרגל וזה גם כן עוצר את הגדילה של הרגל עצמה.

הדבר האחרון הוא אלסטיות ואוורור. רגליים של ילדים מזיעות יותר משל מבוגרים ובשל כך, הנעליים שלהם צריכות להיות מאווררות ככל האפשר. גם כדי לשמור עליה וגם כדי לבלום את הריח. דבר נוסף שהוא חשוב מאוד הוא שהנעל תהייה אלסטית וגמישה כדי לאפשר לילד מרחב תנועה גדול ככל האפשר.

טיפול רגליים – גזזו להם את הציפורניים

גזיזת ציפורניים היא עניין שלפעמים אנו מזניחים אך היא חשובה ביותר לבריאות הרגליים. ציפורניים ארוכות מדי, קצרות מדי או עקומות, עלולות לגרום לבעיות לא נעימות כמו למשל פטריות, ציפורן חודרנית ועוד. לכן, שימו לב לצורה שבה אתם גוזזים את הציפורניים של הילדים שלכם ועשו זאת לעיתים יחסית קרובות. אל תזניחו אותן.

טיפול רגליים
אל תשכחו לגזור להם ציפורניים כשהגיע הזמן לכך

טיפול רגליים – פריטי יד שנייה

ישנם סיכויים מאוד גבוהים שקרובי משפחה וחברים, יציעו לכם פריטי יד שנייה בעבור הילד שלכם. פריטים אלו יכולים לכלול עריסה, עגלה, משחקים וגם פריטי לבוש כמו מכנסיים, חולצות ועוד. אין שום דבר רע בלקבל את הפריטים הללו כל עוד הם טובים ומתאימים אך אסור בשום פנים ואופן לקחת נעליים יד שנייה.

הסיבה לכך היא פשוטה – כבר דיברנו קודם על כך שהרגליים של הילד מתעצבות על הזמן ומקבלות את הצורה הייחודית שלהן. הנעליים של הילד, מתעצבות גם הן לפי העיצוב הטבעי של הרגליים. לכן, אם תיקחו נעלי יד שנייה, שכבר התעצבו בצורה מסוימת, אתם מכריחים את הרגליים של הילד שלכם להתעצב בצורה ספציפית שאולי לא הייתה להיות אמורה להיות הצורה של הרגל שלו. לכן, חשוב מאוד לקנות נעליים חדשות, כדי לאפשר לילד לגדול ולהתפתח כמו שהוא צריך ולא כפי שמישהו אחר יכתיב לו.

טיפול נכון ברגליים, יעזור לילד להתפתח כמו שצריך ולפי איך שהטבע ייעד לו. לכן, שימו לב שאתם מטפלים היטב ברגליים של הילדים שלכם ועוברים על כל הסעיפים עליהם דיברנו במאמר. קנו להם את הגרביים והנעליים המתאימות לו, גזזו לו את הציפורניים, עודדו פעילות גופנית ואל, פשוט אל, תיקחו נעליים יד שנייה.

אם אתם רוצים לקרוא עוד על תינוקות, רגליים ונעליים, לחצו כאן.