חוג הוא מסגרת שאתם חייבים לילדים שלכם. המסגרות השונות שהם עוברים בחיים כמו בית הספר למשל, מלמדות אותם דברים שונים ורחבים. כל אחד לוקח משהו אחר מכל מסגרת. אחד ייקח את ההתמדה, השני ילמד איך לדבר מול אנשים והשלישי ייקח משהו אחר לגמרי.

כל מסגרת נותנת לנו משהו אחר. לכל מסגרת יש את היתרונות שלה. החוגים, שהם חלק בלתי נפרד מחייהם של הילדים גם נותנים להם פעילות לשעות אחר הצהריים והערב וגם מעניקים להם ערכים שהם אולי לא מקבלים במסגרות האחרות שהם נמצאים בהן.

חוג אחד שנותן הרבה מאוד ערכים ויתרונות הוא חוג ריקוד. חוג זה משלב בתוכו המון המון דברים ונותן לילדים במה רצינית וחשובה לביטוי עצמי ולחופשיות הנפש. במאמר, נציג בפניכם כמה מהיתרונות המרכזיים של חוג הריקוד ומקווים שתגיעו להבנה שהילד צריך להיות חלק מחוג ריקוד.

חוג – ביטחון עצמי גדול יותר

אין ספק בכלל שביטחון עצמי היא תכונה שמושכת אותנו, בני האדם ואנשים שיש להם ממנו בכמויות, הם אנשים שבדרך כלל מצליחים בתחום שלהם. הסיבה היא שזו תכונה שמשדרת נוחות וטבעיות שהם דברים שאנחנו מחפשים באופן תמידי.

חוג הריקוד עוזר לפתח את הביטחון העצמי מכיוון שהילד לא מרגיש שם שהוא נשפט על ידי אחרים. כולם שם שווים ועושים את אותו הדבר בדיוק. הילד מרגיש שהוא שייך למשהו מסוים שאין בו היררכיות. בחוג כדורגל למשל, יש את אלה שמשחקים יותר ואת אלה שמשחקים פחות והביטחון העצמי של הילד יכול להיפגע אם הוא מאלה שמשחקים פחות. בחוג ריקוד, כולם רוקדים, יחד ולכן הילד מרגיש שייך למקום בו הוא נמצא ושהוא עומד בין שווים.

חוג – הכרת אנשים חדשים

בכל מסגרת שאנו עוברים בחיים, אנו מכירים אנשים חדשים. חלקם עשויים להפוך להיות החברים הכי טובים שלנו לכל החיים ועם חלקם בקושי נחליף כמה מילים, אך המסגרות השונות חושפות אותנו לאנשים שונים, מרקעים שונים ועם אמונות ואידיאולוגיות שונות.

בחוג ריקוד הילדים יפגשו אנשים חדשים ושונים. בהכרה שלהם, הם נחשפים לעולמות שונים שאולי הם לא מכירים וכך הם גדלים ומתפתחים כבני אדם וכאנשי חברה. כאן, הם גם יוכלו כאמור גם להכיר אנשים חדשים שאולי יהיו החברים הכי טובים שלהם.

חוג
הילד יהיה חלק מקבוצה

חוג – כושר גופני מפותח

אחד הדברים החשובים ביותר בהתפתחות הילד הוא חיזוק הגוף והשרירים. בחוג ריקוד, הילד מקבל את הפן הזה ובגדול. חוג ריקוד כולל המון תנועות גוף הכוללות בתוכן קפיצות וריצות מה שעוזר לשרירים להתחזק וגם עוזר לפיתוח סיבולת לב-ריאה. ככה הילדים שומרים על הגוף שלהם בריא וחזק ככל האפשר תוך כדי שהם עושים משהו שהם אוהבים ונהנים ממנו.

חוג – זיכרון ויתרונות קוגניטיביים

זיכרון קשור לריקוד בכך שהרקדנים צריכים ללמוד בעל פה את התנועות והצעדים כך שהזיכרון שלהם צריך להיות טוב. עם הזמן, ככל שהם מתקדמים ולומדים יותר ויותר הם מצליחים לזכור יותר צעדים ותנועות כך שהזיכרון שלהם מתחזק ומתפתח. בנוסף, ריקוד מצריך הרבה קואורדינציה, תיאום, יציבה וקשר עין-יד-רגל.

חוג – רובד יצירתי גדול

היצירתיות של הילד באה לידי ביטוי בכך שדרך הריקוד הוא מספר סיפור ומביע את עצמו. עם הזמן הוא יתפתח ויתקדם עד למצב שהוא יכול בעצמו ליצור ריקוד מאפס מה שמפעיל ומפתח את הצד היצירתי שבו. היצירתיות הזו יכולה בהמשך לעזור לו בחיים.

חוג
היצירתיות באה לידי ביטוי על הבמה

חוג ריקוד הוא חוג מעולה שאתם חייבים לפחות לשקול עבור הילדים שלכם. המצב שייוצר הוא שהם ירוויחו המון ערכים מכל מיני עולמות כמו תחרותיות, לימוד של שיתוף פעולה וכאמור, כל היתרונות שדיברנו עליהם במאמר.

אם תרצו לקרוא עוד מאמרים שיכולים לעזור להורים, לחצו כאן.

שאלות נפוצות

חוג – מהם היתרונות הגדולים של חוג ריקוד?

היתרונות הגדולים של חוג ריקוד הם – כושר גופני, כושר מנטלי, שיפור ביטחון עצמי, יצירתיות ויצירת חברויות.

חוג – איך חוג ריקוד עוזר לכושר הגופני?

חוג הריקוד תורם לכושר הגופני בכך שהוא משלב תנועה המפעילה את כל השרירים בגוף מה שעוזר להם להתחזק ולהתעצב.

חוג – איך חוג ריקוד עוזר ליצירתיות?

חוג הריקוד עוזר לפיתוח היצירתיות בכך שהוא מאפשר במה לביטוי עצמי כמו שהילד רוצה. אפשר לספר סיפור בלי מילים ולחשוב על איך לעשות זאת מה שמכריח את האדם להשתמש ביצירתיות שלו.