הפגת לחץ היא דבר שכולנו צריכים לעשות מפעם לפעם. כל אחד עושה זאת בדרך אחרת – חלק אוהבים לצאת ולבלות וחלק מספיק להם לשבת לראות את הסדרה האהובה עליהם. בתור הורים, רמת הלחץ היא גבוהה. יש לכם הרבה דברים על הראש – דאגה לילדים, עבודה, זוגיות וגם אתם צריכים רגע לעצמכם.

הורות היא העבודה הקשה ביותר וגם המהנה ביותר אך ילדים הם בדרך כלל מקור הלחץ הגדול ביותר של הורים. צריך לקחת אותם ממקום למקום, צריך לוודא שהם נמצאים בידיים טובות כשהם לא איתנו, צריך לדאוג לאוכל ולפעילויות וזה עוד לפני שדיברנו על מטלות הבית כמו כביסה, ניקיון ועוד.

הלחץ על הורים הוא גדול מאוד וגם אתם צריכים את ההפוגה הזו. כדי לעזור לכם להשיג אותה, ריכזנו כמה דברים שאתם יכולים לשנות בסדר היום שלכם כדי לקבל את ההפוגה הזו. במאמר הבא, נעבור על השינויים שאתם צריכים לעשות כדי לקבל כמה דקות לעצמכם.

הפגת לחץ – הכנה מראש

הבקרים הם הזמן הכי לחוץ ביום. צריך לקום מוקדם כדי להעיר את הילדים, לעזור להם להתארגן לגן ולבית הספר, להכין להם אוכל וכל זה עוד לפני שאתם הספקתם לשטוף פנים. הבקרים תמיד יהיו לחוצים אך אפשר להוריד את הלחץ קצת.

כדי לעשות זאת, כל מה שאתם צריכים לעשות זו הכנה מראש. הכינו מראש, בערב לפני, את הבגדים של הילדים וגם את שלכם, כך שכל מה שיהיה לעשות זה לקום וישר להתלבש, בלי לבזבז זמן על בחירת הבגדים. הכינו עם הילד את התיק לקראת יום הלימודים כדי שזה לא ייקח זמן בבוקר. דבר נוסף שאפשר לעשות ויקל עליכם מאוד, זה לבחור מראש את הדבר שאתם מורחים לילד בכריך לבית הספר. הכינו איתם טבלה שבה כתוב בכל יום מה יהיה בכריך. כך לא תצטרכו להחליט בכל בוקר מחדש איזו ארוחה מאוזנת הוא יאכל היום.

כל ההכנה הזאת, תיתן לכם עוד קצת זמן להימרח במיטה או זמן לקפה של בוקר.

הפגת לחץ
הכינו מראש את מה שאפשר

הפגת לחץ – שינויים בעבודה

גם העבודה שלכם מפעילה עליכם לחץ. אתם צריכים לעמוד במשימות, יש לכם פגישות והשעות לפעמים עלולות להיות לא פשוטות, במיוחד כשאתם הורים. לכן, מה שאתם צריכים לעשות כדי להקל על עצמכם את הלחץ הוא לדבר עם הבוס ולבקש ממנו לעבוד בשעות שנוחות לכם יותר.

יכול להיות שאתם עובדים עד 8 בערב וכרגע, כשיש לכם ילדים, זה כבר לא מתאים. אתם צריכים להיות בבית, להיות עם הילדים וגם לעזור לארגן אותם לשינה. לא יכול להיות שאתם לא תהיו הורים מעורבים בגלל שעות העבודה שלכם.

דברו עם הבוס שלכם והוא יבין את המצב. בנוסף לכך, זה מוכח שאנשים שעובדים בשעות שלא נוחות להם מסיבה כלשהי, הופכים להיות פחות פרודוקטיביים ואפקטיביים. אז בעצם, בכך שהמעסיק שלכם יאשר לכם שעות עבודה נוחות יותר, הוא יעזור גם לעסק שלו ולא רק לכם.

הפגת לחץ – תקדישו זמן לעצמכם

עם כל זה שאתם הורים, אתם קודם כל בני אדם וכל אדם זקוק לשקט שלו ולהיות לבד מדי פעם. לכן, זה חשוב מאוד שתפנו לעצמכם קצת זמן כדי להיות עם עצמכם. בזמן הזה אתם יכולים לעשות את מה שאתם רוצים לעשות – בין אם זה עיסוק בתחביב כלשהו שיש לכם או לראות סדרה בטלוויזיה או סתם לנוח.

כשאתם הורים, העולם שלכם סובב סביב הילדים ולפעמים אתם יכולים ללכת לאיבוד בתוך זה. לכן, חשוב מאוד שלא תאבדו את עצמכם כי אם תאבדו את עצמכם אתם תהיו לא נעימים לאנשים סביבכם וזה אומר שתהיו לא נעימים גם כלפי הילדים שלכם.

עם כל הזמן הזה שאתם מקדישים לעצמכם, יש עוד דבר שאתם חייבים להקדיש לו זמן – הזוגיות שלכם. הזוגיות היא הדבר שנבלע הכי הרבה בתוך העולם הזה של הורות ולכן חשוב מאוד למצוא לכם זמן לבילוי זוגי. קחו לכם פעם בחודש, לכל הפחות, ותצאו לבלות כזוג. נסו לא לדבר על דברים מלחיצים ורציניים כמו הילדים, העבודה וכדומה אלא תשתחררו מהדברים האלה ונסו ליהנות כמה שאפשר עם האדם שאתם אוהבים.

הפגת לחץ – המסגרות השונות של הילד

במהלך חייו, הילד יעבור בהמון מסגרות – גן, בית ספר יסודי, חטיבת ביניים, תיכון ולאחר מכן צבא. בחלק מהדברים, אין לכם שליטה על מי יהיה אחראי על הילד שלכם, אז באלה שכן יש לכם שליטה, אתם צריכים לעשות הכל כדי שהילד שלכם יהיה בטוח ואהוב.

המסגרת שיש לכם הכי הרבה שליטה עליה היא הגן. כדי לבחור בגן הטוב ביותר, אתם צריכים לקבל המלצות מכל מי שמוכן לתת לכם המלצה. בצעו סקר שוק ומחקר על הגנים בעיר ובקרבת ביתכם וצאו לסיורים בכל אחד ואחד מהם. רק לאחר שתדברו עם הגננות, תשמעו קצת על הצוות בגן, על האידיאולוגיה שלו ועל צורת החינוך, אתם תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר בעבור הילד שלכם.

בנוסף לגן, אתם גם צריכים לבחור בשמרטפית הנכונה. כשאתם לוקחים קצת זמן לעצמכם ולזוגיות שלכם, הילד צריך להישאר עם השגחה כלשהי וזה הזמן שבו קוראים לשמרטפית. אם סבתא או הדודה פנויות, אין בכלל מה לחשוש כי אתם יודעים בוודאות שהילד תחת השגחה טובה ואוהבת.

במידה ואתם צריכים לבחור שמרטפית זרה, גם כאן אתם צריכים לעשות מחקר. בקשו המלצות מכל מי שאפשר – חברים, שכנים ואפילו מהגננת של הילד ובחרו את השמרטפית הטובה ביותר בעבור הילד שלכם.

הפגת לחץ
בחירת הבייביסיטר הנכונה תיתן לכם שקט

הפגת לחץ היא דבר חשוב ביותר וכדי לעשות זאת אתם חייבים לשנות כמה דברים. בצעו הכנה מראש, בחרו את המסגרות המתאימות, פנו זמן לעצמכם ולזוגיות שלכם ובקשו שעות עבודה נוחות יותר. כך, תוכלו להיות הורים מדהימים, עובדים מדהימים ובני זוג מדהימים.

כדי לקרוא עוד מאמרים כמו זה, לחצו כאן.