הכנה להורות צריך להיות קורס העומד בפני עצמו, ממש כמו הכנה ללידה. בקורס זה צריך ללמד את ההורים העתידיים איך להיות הורים, אך לא ברמת צורת החינוך של הילד או משהו בסגנון כי לכל אדם יש את הדרך שלו והיא שונה משל האחר. בקורס זה, יש ללמד את ההורים העתידיים כמה דברים שאף אחד לא מלמד אותם לפני כן והם הסודות הקטנים של הורות.

כמובן שיש ללמוד דברים באופן עצמאי ועם הזמן, אך למרות זאת ישנם דברים שאף אחד לא מדבר עליהם ואנחנו חושבים שיש להציג אותם להורים. בשל כך, ריכזנו 5 דברים שכל זוג בהריון צריך לדעת.

הכנה להורות – הכל יכול להשתנות ברגע שנכנסים לחדר לידה

אתם במיוחד אתן בטח כבר יודעים ויודעות, שלידה היא לא החוויה הכי נעימה וקלילה ברגע שהיא מתחילה. נכון, אין ספק שזהו רגע מכונן בחייכם ורגע שתנצרו לכל החיים אך בכמה דקות האלה שבהן אתן לוחצות ולוחצות, מה שאתן מרגשיות הוא בדרך כלל לא הכי נעים.

ישנן הרבה נשים שמתכננות ללדת לידה טבעית, אך ברגע שהצירים הרציניים מתחילים, הן משנות את דעתן ומחליטות בכל זאת להשתמש באפידורל כי הן פשוט לא מצליחות לעמוד ברמת הכאב. כל מה שאנחנו מנסות להגיד כאן זה שפשוט תהיו פתוחות לאופציות ואל תיסגרו בפני מה שמוצג בפניכן.  

הכנה להורות – לחזור למשקל של לפני הלידה זה לא דבר פשוט

איך כל המפורסמות עושות את זה, אנחנו לא יודעות להסביר. איך יכול להיות שחודשיים אחרי הלידה ומפורסמת X הורידה את כל המשקל חזרה ואף התחטבה עוד יותר?!? אנחנו חייבות לשים לכן את האמת הקשה בפנים – אתן לא מפורסמות.

הסיבה שמפורסמות מצליחות לחזור למשקל של לפני הלידה היא שהגזרה שלהן היא חלק מרכזי מאוד בקריירה שלהן וכדי לטפח את הקריירה שלהן, הן צריכות לטפח את הגזרה. לצערנו זה חלק מהעניין. כמובן שהיינו שמחות אם זה לא היה אישיו כלל.

אתן לא מפורסמות ולכן קשה יותר לחזור למשקל המקורי. אתן צריכות לטפל בתינוק 24/7, אתן עסוקות בעבודות הבית, ולכן לא תמיד יש את הכסף עבור מאמן אישי שיגיע אליכן הביתה כדי לעזור לכן לרדת במשקל. לכן, קשה יותר לחזור למשקל של לפני הלידה. אך אל תדאגו, לאט לאט, עם התמדה, זה יגיע. 

הכנה להורות
לחזור למשקל שלכן לא יהיה פשוט

הכנה להורות – השם שבחרתם לא יתאים לכולם

אז בחרתם לילד שלכם שם ואתם מרוצים עד השמיים. אתם בטוחים שזה השם היפה/מתאים ביותר בעבורו. יכול להיות שבחרתם שם מקורי, את השם הכי נפוץ או שם שיש לו איזשהו קשר מיוחד אליכם. לא משנה באיזה שם תבחרו, בוודאות יהיה מישהו שלא יתחבר אליו.

לפעמים ההורים שלכם יחשבו שזה שם לא מספיק ישראלי או מסורתי, יכול גם להיות שהם דחפו אתכם לבחור בשם מסוים שבסופו של דבר לא בחרתם בו. זו גם יכולה להיות האחות שלכם, סבתא, דוד או חבר. תמיד יהיה מישהו שלא יאהב את השם. אין לכם מה להתרגש מזה. הבחירה שלכם היא הנכונה ביותר בשבילכם ובשביל הילד וזה מה שחשוב.

הכנה להורות – מי שאומרת שהנקה זה כיף, משקרת

אנחנו לא מדברות על התופעה של הנקה אלא יותר על ההרגשה של זה. בשלב זה, החזה שלכן עדין מאוד וכל נגיעה או אפילו תזוזה לא נכונה, עשויה לגרום לאי נעימות. בנוסף לכך, מתווספים כמה דברים שהם על סף הגבול של מביכים (בעבור נשים מסוימות. אין מה להתבייש זה טבעי ונורמלי) כמו שאיבה או דליפות. לכן, כשאדם קטן נאחז בו בכל כוחותיו, כדי לשאוב כוחות חדשים רק כדי לעשות זאת שוב בעוד כמה שעות, זה מאוד לא נעים. בשלב מסוים מתרגלים לעניין אך זה עדיין לא הופך את זה לכיף.

הכנה להורות

הכנה להורות – נקמתם של ההורים

זהו אחד הרגעים שההורים שלכם חיכו לו במשך הרבה מאוד זמן. לא רק להולדת הנכד/ה שלהם אלא לרגע שאתם סוף סוף תחוו על בשרכם, את מה שאתם עוללתם להם. ילדים הם  לפעמים, לא הכי נוחים ולפעמים הם בוכים בזמן הכי לא מתאים ולפעמים הם שואלים שאלות מביכות מול אנשים שאתם צריכים להרשים ואין מה לעשות, גם אתם עשיתם זאת להורים שלכם. עכשיו, כשאתם הורים, סבא וסבתא של הילד שלכם, יסתכלו עליכם מהצד, מתמודדים עם הרגעים הללו. עם רגעי החרדה שהילד עולה על המגלשה בפעם הראשונה, עם רגעי האי נעימות כשהילד צריך שיחליפו לו חיתול מסריח במיוחד ועוד.

עכשיו, כשעברתם קורס מזורז של הכנה להורות, אתם מוכנים להיות הורים (אתם מוכנים ככה או ככה). הרבה הורים לעתיד, לחוצים ממה שעומד לבוא. זה טבעי לגמרי ובסדר גמור אך חשוב לזכור שלאט לאט תופסים את העניין וזה כמו ללמוד לרכב על אופניים – בהתחלה תצרכו גלגלי עזר ואיזו דחיפה קטנה פה ושם אך עם הזמן אתם תדעו איך לרכב בלי ידיים. פשוט תאמינו בעצמכם.

אם אתם רוצים לקרוא עוד טיפים בנושאים שונים, כמו נעלי צעד ראשון למשל, לחצו כאן.