הורים טריים לומדים איך להיות הורים עם הזמן. אף אחד לא יודע לעשות זאת החל מהרגע שהילד נולד. הכל זה עניין של לנסות ולראות האם זה עובד או לא. כולם עושים טעויות ולכן אל תחששו לעשות את מה שאתם רואים לנכון, בסופו של דבר, זה מה שיפתח את אישיותו המיוחדת של הילד המקסים שלכם.

בכל זאת, ישנם כמה דברים שהורים טריים חייבים לדעת. במאמר הבא, ריכזנו 7 דברים כאלה.

הורים טריים – זה לא בא בטבעיות אלא זו עקומת למידה

בטוח שמעתם מלא פעמים את המשפט הבא – "אל תדאגו, זה יבוא בטבעיות". הכוונה מאחורי המשפט הזה היא נכונה אך המשפט עצמו, שגוי. לאף אחד זה לא בא טבעי, אף אחד לא נולד מוכן להיות אבא ואף אחד לא נולדה מוכנה להיות אמא. הדרך ה"נכונה" להיות הורים היא פשוט לנסות וללמוד מהטעויות שאתם תעשו בדרך ומטעויות של אחרים. הורות לא באה באופן טבעי אלא זו דרך שאתם צריכים לעבור וללמוד ממנה, כמו כל דבר בחיים.

הורים טריים
לאף אחד זה לא בא טבעי

הורים טריים – תנצרו כל רגע ורגע

הטלפון צריך להיות בכיס שלכם באופן קבוע! אתם לא יודעים מתי הילד שלכם יגיד את המילה הראשונה או יתיישב לראשונה. לכן, המצלמה חייבת להיות עליכם בכל רגע נתון. הרגעים האלו לא חוזרים ואתם תרצו להתרפק על הזיכרונות ביום מן הימים. תנצרו כל רגע וקחו אותו כחוויה ותחוו נחת מהילד שלכם. 

הורים טריים – צאו לאוויר הפתוח

לפעמים, אתם צריכים רגע של מנוחה ולכן אתם צריכים לצאת לאוויר הפתוח לפחות פעם ביום. היציאה הזו, לא חייבת להיות משהו גדול מדי, סיבוב קצר בשכונה זה מעולה. אוויר צח יעשה טוב גם לילד שלכם. בנוסף לכך, היציאה אל מחוץ לבית תגרום לו לראות נופים חדשים ושונים ממה שהוא רגיל אליהם. כך, הוא לומד על העולם ועל החיים.

הורים טריים – לא חייב לקחת דברים יד שנייה

דברים יד שנייה יכולים לחסוך לכם קצת כסף שאותו אתם יכולים להשקיע בדברים אחרים אך האם באמת כדאי לקחת דברים יד שנייה? התשובה היא – תלוי מהם הדברים. קודם כל, הבהרה קטנה. כשאנו אומרים יד שנייה, אנו מתכוונים לדברים שאתם מקבלים מחברים, בני דודים וכדומה, לא פריטים שקניתם בחנות יד שנייה (לא שזה דבר פסול).

לפני שאתם מחליטים אם לקבל את מה שרוצים לתת לכם, אתם צריכים לראות האם זה מתאים בכלל לילד שלכם והאם המוצר במצב טוב. לאחר מכן, אתם צריכים לראות האם מה שרוצים למסור לכם הוא רלוונטי. למשל, אם רוצים להביא לכם סוודר שהיה של בן הדוד הקטן שלכם, אבל עכשיו תחילת הקיץ, יכול להיות שהסוודר הזה לא יהיה מתאים לילד שלכם כשיגיע החורף. לכן, חשבו רגע לפני שאתם לוקחים.

הורים טריים – מנשא יכול להפוך לחבר הכי טוב שלכם

זה קשה לסחוב את הילד על הידיים לכל מקום או לסחוב עגלה לכל נסיעה קטנה. לכן, יש לכם את האופציה של מנשא. אנו לא מדברים על מנשא ידני שנותן לכם מכות קטנות ברגליים אלא מנשא שאתם מניחים בו את הילד והוא מחובר אליכם.

מנשא מסוג זה יכול לעזור לכם מאוד מכיוון שאתם יכולים להרכיב אותו עליכם, להכניס את הילד פנימה ואז יש לכם שתי ידיים פנויות לעשות מה שאתם רוצים. זה יכול להיות כביסה, שטיפת כלים או סתם לראות טלוויזיה תוך כדי שהוא מנמנם לו. בנוסף, זה אחלה מוצר לטיולים.

הורים טריים
מנשא יכול להיות מעולה לא רק לטיולים

הורים טריים – תלמדו מראש איך שמים חיתול

החתלה נכונה יכולה למנוע הרבה אי נעימויות. אם לא תדעו איך לחתל את הילד שלכם בצורה נכונה, כל העניינים שלו עלולים לזלוג החוצה וזה לא מחזה נעים. לכן, כדאי שתלמדו מראש איך מחתלים בצורה נכונה.

הורים טריים – אל תאבדו את עצמכם

זהו הדבר האחרון אבל אחד החשובים ביותר. הרבה הורים הולכים לאיבוד מהרגע שהילד נולד והם נשאבים לתוך העניין הזה של להיות הורים. זה בסדר גמור וטבעי לגמרי שזה יקרה אך אסור לכם לשכוח שאומנם אתם אחראיים עכשיו לבן אדם נוסף שלא יכול לשרוד בלעדיכם אך אסור לכם לשכוח גם את עצמכם. פנו לכם ערב פעם בכמה זמן שבו אתם עובדים על הזוגיות שלכם. צאו לדייט, הישארו בבית ותראו סרט או כל דבר אחר אך אל תאבדו את עצמכם. גם זמן אישי הוא חשוב ורצוי שתמצאו זמן גם בשבילו.

הורים טריים
אל תזניחו את הזוגיות שלכם

הורים טריים הם קצת כמו חיילים שרק התגייסו – מקבלים שוק בהתחלה אך לאט לאט מבינים שהשד לא נורא כל כך וכאן, השד הזה הוא אפילו די חמוד. זכרו את הדברים שדיברנו עליהם ויישמו אותם. זכרו שאין דרך נכונה לגדל ילדים והדרך שלכם היא הנכונה ביותר בעבור הילד שלכם. אל תיתנו לקולות חיצוניים לשבש את דעתכם ולכו אחרי הלב שלכם כי הוא יודע הכי טוב מה הילד שלכם צריך. אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים כמו זה, לחצו כאן.