הורים וילדים זה השילוב המושלם. ההורים דואגים לילדיהם והילדים דואגים לכך שהלב של ההורים שלהם יגדל בכל יום מכמות האהבה. הילדים נותנים חיבוקים ומעלים חיוך על הפנים של ההורה וההורים דואגים לילדים לאוכל, למחסה ומיטה חמה.

הורים וילדים זה משהו שלא יכול להתקיים האחד בלי השני אך למרות זאת, האתגר של ההורים הוא גדול. הלמידה תוך כדי תנועה, יכולה להיות לפעמים מאוד קשה ואם רק הייתם יודעים כמה דברים לפני כן, השלבים הראשונים של ההורות היו יכולים להיות קלים יותר.

במיוחד בשבילכם, ההורים הטריים או אלה שממש בקרוב יהיו הורים, נכתב מאמר זה. מיד, נציג בפניכם 17 דברים שהורים לא יודעים לפני שהילד נולד, אך מאוד רצוי שיידעו.

 • כמות הדאגה היא גדולה יותר ממה שאתם חושבים. הדאגה לא פוסקת, לא כשהילד מגיע לגיל 3 וגם לא כשהוא מגיע לגיל 30. אתם תדאגו לילדים באופן מוחלט ותמידי ברמה שדאגה זו לפעמים תדיר שינה מעיניכם.
 • כמות הפעמים שהילד שלכם יבכה היא מטורפת. בהתחלה, לא יהיה לכם מושג מה הילד רוצה מהחיים שלכם ואתם תעשו הכל כדי להרגיע אותו עד שזה יקרה. בחודש-חודשיים הראשונים, בכלל לא יהיה לכם מושג מה לעשות עד שבשלב מסוים אתם תדעו להבדיל בין בכי המעיד על עייפות של הילד לבין בכי המעיד על כך שהוא פשוט רעב.
 • אין שום סיבה להתייעץ עם כל העולם בנוגע לדברים הקשורים לילד. אם תתייעצו עם כולם, אתם תשמעו יותר מדי דעות והשקפות עולם, מה שיכול להזיז אתכם מהדרך שבחרתם. מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור מספר קטן של אנשים שאתם סומכים עליהם בעיניים עצומות ואתם מאמינים שבאמת יכולים לעזור לכם. הם ייתנו לכם השקפה אחרת ולפעמים גם יותר נקייה ואובייקטיבית מבלי להעמיס עליכם כמות אדירה של דעות.
 • תסמכו על האינסטינקטים שלכם כי אתם יודעים הכי טוב מה הילד שלכם צריך.
 • זה בסדר לטעות. זה לא שלאחר הלידה אתם פתאום מקבלים איזשהו ידע מטורף על איך להיות הורים, זה קורה עם הזמן. לכן, אתם תטעו, והרבה. אל תתרגשו, זה קורה לכולם ומטעויות לומדים. אתם הורים מדהימים והכי טובים לילד שלכם.
 • השוואות זה לא דבר טוב. הורים רבים עושים השוואות בין הילדי שלהם לבין ילדים אחרים בגן או אפילו עושים השוואה בין אח אחד לאחר. לפעמים, זה חזק מאיתנו ואנחנו עושים את זה לא במודע אך חייב להילחם בזה. כל ילד מתפתח בצורה שונה ובקצב שונה. זה שהילד של חברים שלכם כבר הולך, למרות שהוא נולד חודש אחרי הילד שלכם בעוד שהילד שלכם עדיין זוחל, לא אומר שיש איזו בעיה איתו.
 • אם יצאתם, תורידו את מפלס הלחץ. הרבה פעמים, אתם משאירים את הילד שלכם אצל בן משפחה כשאתם יוצאים לבילוי. זה יכול להיות סבא של הילד או בן הדוד שבא לשמור עליו. אין שום צורך להתקשר כל 5 דקות ולראות מה המצב. הילד נמצא בידיים טובות ומפנקות.
הורים וילדים
כשהילדים אצלם, אתם יכולים להיות רגועים
 • עם כל האהבה לילדים שלכם, לפעמים צריך כמה דקות לבד ובשל כך, גם קניות פתאום הופכות להיות משהו שאתם מחכים לו בקוצר רוח.
 • שעת האוכל, הופכת להיות השעה השנואה ביום. הנקה זה לא נעים, הכנת בקבוק זו משימה בפני עצמה וכשהוא יתחיל לאכול בכוחות עצמו, המטבח יהפוך להיות אזור מלחמה.
 • גם לילד שלכם יש מה להגיד וכדאי שתקשיבו לו. כשאתם יושבים סביב שולחן האוכל בארוחת הערב, תנו גם לילד לספר מה הוא עשה היום ועודדו דיון פורה. כמו כן, אם הוא עושה משהו לא בסדר, אל תנזפו עליו ישר בלי להפסיק, אלא תנו לו להסביר את מעשיו ורק לאחר מכן, כששמעתם את כל הצדדים, תנו את גזר הדין שלכם.
הורים וילדים
תקשיבו למה שיש לילד להגיד
 • עם הזמן, אתם תהפכו להיות שחקנים, זמרים, בובות ניסויים ועוד. אתם תעשו הכל כדי לרצות את הילד, הין אם זה להתחפש איתו רק כדי לשחק חצי שעה או לתת לילדה שלכם לאפשר אותם רק כי היא ביקשה.
 • הם גדלים מאוד (אבל מאוד) מהר. בלי שתרגישו הם יתחילו לדבר, ללכת, לרוץ ומפה לשם, הדרך לצבא היא קצרה. קחו רגע, תעצרו ותיהנו מכל שלב ושלב שהוא עובר בחייו כי הוא לא יחזור.
 • לא משנה מה תעשו, כביסה תמיד תהייה. היא לא נגמרת אף פעם.
 • הזוגיות שלכם לאט לאט תדאך. זה משהו טבעי שקורה בגלל כל העיסוק בילדים, בקריירה וברצון לנוח אך אתם חייבים להילחם בזה. תימצאו לכם זמן זוגי, לפחות פעם בשבוע. זה לא חייב להיות משהו מפואר כמו לצאת למסעדה או משהו בסגנון. גם ערב זוגי מול הטלוויזיה אחרי שהילדים כבר ישנים יעשה את העבודה.
 • חלק מההורים, מנסים לכפות על הילד לאהוב דברים שהם אוהבים. כמה פעמים יצא לכם לשמוע על אבא שצועק על הילד שלו בחוג כדורגל? זה לא צריך להיות ככה. אתם צריכים לתת לילד לעשות מה שהוא אוהב ולא את מה שאתם אוהבים. אל תלחצו עליו לעשות משהו שלא מתאים לו. זה רק יגרום לו לסלידה ממנו עוד יותר ולפעמים, זה יוביל גם לכעס עליכם.
 • כל דבר מגיע לסיומו, גם הדברים הטובים וגם הדברים הקשים יותר. ההתעוררות באמצע הלילה, ייגמרו בסוף, הריצה אליכם כשאתם חוזרים הביתה, גם היא תיפסק, הרצון שלהם להיות צמודים אליכם, יעבור והכאבים שבהנקה, יעברו גם הם. הכל זה עניין של זמן.
הורים וילדים
הכל חולף בסוף
 • אין דבר שאתם תאהבו יותר מאשר הילדים שלכם. כל האהבה שיש לכם בלב ועוד הרבה שתתווסף בכל יום ויום, תכוון אל הילדים שלכם. הם יהיו הדבר הטוב ביותר שיש לכם ואתם לא תפסיקו לאהוב אותם לעולם.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים שיעזרו לכם, לחצו כאן.