אביזרים לתינוקות הם כל מה שאתם חושבים עליו כשאתם בהריון או הורים לתינוק קטן וחמוד. כשזה קורה, אתם צריכים לחשוב טוב טוב מהם הדברים שאתם צריכים ומה לא בטוח שאתם צריכים. אנשים נוטים לקנות המון דברים סתם ככה, כדי שיהיה וכאשר יש לכם ילד ואתם לא רוצים שיחסר לו כלום, הנטייה הזו רק גדלה ומתחזקת.

כדי לעזור לכם להתמקד ולא לקנות סתם, עשינו רשימה של דברים שאתם פשוט חייבים ואסור לכם לוותר עליהם ורשימה של דברים שאתם לא כל כך צריכים. במאמר הבא, שילבנו את שתי הרשימות האלה כדי לעזור לכם, ההורים הטריים (או כאלה שבקרוב יהיו), להתמקד במה שבאמת חשוב ולא במה שרק נראה חשוב.

אביזרים לתינוק – חייבים – מושב בטיחות לרכב

זהו הדבר הראשון אתם צריכים לקנות. לא ישחררו אתכם מחדר לידה אם אין לכם דרך בטיחותית לקחת את הילד הביתה ולכן אתם חייבים שיהיה לכם מושב בטיחות לרכב עוד לפני שיש לכם ילד בכלל. בנוסף, כשאתם רוצים לצאת מהבית, אתם צריכים שלילד יהיה מושב משלו שיתאים לגילו ולגודלו. עם הזמן אתם תצטרכו להחליף אותו כי הילד יגדל אך זו כבר בעיה ליום אחר.

אביזרים לתינוק
את זה אתם פשוט חייבים

אביזרים לתינוק – לא חייבים – מובייל

מובייל, זה המסתובב סביב ראשו של הילד כשהוא שוכב במיטה שלו, הוא ממש לא חובה. הורים רבים חושבים שזה משהו שיעסיק את הילד וייתן לו משהו לצפות בו. זה לא נכון מכיוון שבגיל צעיר מאוד, ילדים לא רואים דברים בבירור והאמת היא שהם לא צריכים משהו שיעסיק אותם כי הם פשוט יסתכלו על כל דבר שנמצא סביבם, גם אם זו התקרה הלבנה.

בנוסף לכך, מובייל יכול להיות סכנת חנק רצינית במידה וחלק ממנו יתנתק וייפול או כשהילד ידע כבר לעמוד ופשוט ימשוך את המובייל אליו.

אביזרים לתינוק – חייבים – עגלה

אין דבר שתשתמשו בו יותר מאשר העגלה ולכן אתם חייבים אחת כזו והאמת היא שגם אותה עדיף לרכוש עוד לפני הלידה. העגלה תשמש אתכם בהליכה ממקום למקום עם הילד ולא תצטרכו לסחוב אותו על הידיים, היא גם תשמש את הילד כסוג של מיטה ניידת ובחלק מהן, אפשר גם להוציא את החלק בו הילד יושב ולהשתמש בו בתור כיסא בטיחות לרכב. מה שנקרא, 3 ב-1.

אביזרים לתינוק – לא חייבים – צעצועים

הגיל מוקדם מאוד, התינוק שלכם יעשה שני דברים במהלך היום – ישן ויאכל. בשל כך, אין שום צורך בדברים שיהיו לו כבידור. בנוסף, אתם לא באמת צריכים לבדר את הילד בגיל כזה מכיוון שהילד די מבודר מכל דבר הנמצא סביבו כמו שכבר אמרנו בסעיף של המובייל. הצעצועים של הילד צריכים להגיע רק בגיל מעט מאוחר יותר והאמת היא שכמתנת לידה, ככל הנראה כבר יקנו לכם כמה צעצועים לילד שיהיו לכם למקרה הצורך.

אביזרים לתינוק
לא חייב לקנות לו צעצועים כי כבר יקנו אותם עבורכם

אביזרים לתינוק – חייבים – מוניטור

חשבו על זה כמו על מצלמות אבטחה בבית אבל המכוונות לדבר היקר לכם ביותר. המוניטור ישמיע לכם מה קורה בחדר, אם הוא צוחק, בוכה, נוחר או כל דבר אחר. במוניטורים מתקדמים יותר, המאובזרים במצלמה, אתם גם ממש יכולים לראות מה קורה בחדר.

מוניטור יהפוך את החיים שלכם לקלים יותר מכיוון שכשהוא לידכם ואתם יכולים לקחת אותו ממקום למקום, אתם יכולים לעשות הכל ועדיין להיות עם העיניים והאוזניים על הילד שלכם. כך, אתם גם שומרים עליו ויודעים מה קורה איתו וגם עושים דברים אחרים חשובים כמו השלמת מטלות של העבודה או את עבודות הבית כמו כביסה או שטיפת כלים.

אביזרים לתינוק – לא חייבים – מגבונים חמים

משום מה זה נכנס לשוק התינוקות שהם זקוקים למגבונים חמים. זה פשוט לא נכון. לילד שלכם, לא כזה משנה אם המגבונים שאתם משתמשים בהם הם רגילים או חמים, אין הבדל, שניהם יעשו את אותה עבודה מלוכלכת. חבל על הכסף שאתם מבזבזים על קנייה של מגונים חמים ומיוחדים כשאתם יכולים להשתמש במגבונים רגילים שעושים את אותו האפקט.

אביזרים לתינוק – חייבים – עריסה

העריסה היא המקום הבטוח של הילד, זה המקום בו הוא יבלה הרבה במהלך היומיום שלו וזה המקום בו הוא יהיה הכי רגוע. אנשים מסוימים, משאירים את מטלת קניית העריסה רק לאחרי הלידה וזה לא נכון לעשות זאת. הסיבה היא פשוטה – הילד צריך את המקום המסודר שלו והמיטה שלכם או העגלה שלו, הן לא מקום מספיק טוב והמיטה שלכם אפילו די מסוכנת. 

שינה במיטה משלו מפחיתה את הסיכוי למוות בעריסה מכיוון שהיא נותנת לו מקום בטוח. המזרון של העריסה צריך להיות יחסית קשיח ועמיד ככל הניתן.

אביזרים לתינוק – לא חייבים – שולחן החתלה

החלפת חיתול היא פעולה שתעשו מספר פעמים ביום וזה נשמע מאוד הגיוני שיהיה לה מקום ייעודי משלה. למרות שזה נשמע הגיוני, אין באמת צורך בשולחן החתלה מיוחד. הסיבה היא שאתם יכולים לבצע את פעולת ההחתלה ממש בכל מקום – על המיטה שלכם, על הספה וגם על הרצפה. לכן, קנייה של שולחן התחלה היא הוצאה מיותרת שאתם יכולים לחסוך.

אנו מקוות שעשינו לכם קצת סדר בראש לגבי מה אתם צריכים ומה לא. שימו לב לרשימה שלכם ועשו השוואה על הרשימה כאן, תראו מה אתם באמת צריכים ומה אתם לא כל כך חייבים ואל תשכחו דבר חשוב – אתם הולכים לקבל המון אבל המון מתנות לאחר הלידה שמן הסתם, רובן יהיו בעבור התינוק אז יכול להיות שחלק מהדברים שתכננתם לקנות, אתם תקבלו במתנה.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים ממש כמו זה, לחצו כאן.